pix

Ranking sprawdzonych witryn.

Nasz portal internetowy ze sprawdzonymi witrynami zawsze będzie lepszy od każdej wyszukiwarki, ponieważ my ręcznie sprawdzamy to, co zamieszczają nasi użytkownicy i nie powierzamy weryfikacji serwisów internetowych robotom.

Logopeda Kraków

Jeśli zajrzymy do literatury przedmiotu, czy też zobaczymy jaką ofertę ma gabinet logopedyczny, na pewno znajdziemy całą masę ilustracji dotyczących właściwego wymawiania różnego rodzaju dźwięków. Chociaż na pierwszy rzut oka rysowanie wymowy może wydawać się zabawne, jest to jak najbardziej prawidłowa i pożyteczna czynność. Artykulacja dźwięków to przecież czynność mechaniczna, w którą są zaangażowane płuca-miechy, nadające powietrzu drgania struny głosowe i ostatecznie nasze usta, w których dźwięk jest odpowiednio kierowany. W płucach i w gardle za wiele nie wymyślimy, ale układ języka i ust to gigantyczna różnica dla każdego dźwięku. Co ciekawe, pozornie te same dźwięki są inaczej wymawiane w różnych kręgach kulturowych. Najlepszym przykładem może być „r” miękkie charakterystyczne dla Francuzów i „r” twarde stosowane u nas. Jeszcze innym przykładem jest dźwięk „s” wymawiany zupełnie inaczej nad Wisłą i nad Tamizą. W niektórych językach pojawiają się dodatkowo dźwięki, które nie występują gdzie indziej oraz ich zbitki równie unikalne dla konkretnych rodzin językowych. Logopeda Kraków i okolice. My jednak skupmy się na naszej polskiej mowie.

Adres strony internetowej: logoland.com.pl

Odsłony: 19615

Ilość wejść: 11782

PageRank: 0

Punktów w rankingu: 4.4

Oceń potal:

1 2 3 4 5 6

Keywords: logopeda w Krakowie, gabinet logopedyczny w Krakowie, gabinet logopedyczny Kraków, logopeda Niepołomice, logopeda w Niepołomicach

Komentarze (1)  •  Dodano 2013-10-21  • 

Komentarze: 1

user

Ludomir (IP: *.*.182.202) napisał:
2013-12-02 16:39:33

Polecamy logoland.com.pl.

Komentuj