Czym jest życie? To pytanie, które zadało mi wiele osób i które często sobie zadawałem.

5 min ·Mary Parkin
Jaki jest sekret życia? Jak mogę wieść sensowne życie?
Życie może wydawać się nieco tajemnicze. Przydarzają się nam i naszym bliskim rzeczy, których nie rozumiemy lub nie rozumiemy dlaczego. Są rzeczy, których pragniemy i o które prosimy Boga, ale z jakiegoś powodu wydaje się, że coś nie idzie po naszej myśli. A jednak… czy nie jest celem dla nas w codziennych sytuacjach i okolicznościach odnalezienie „tajemnicy” życia?

Życie nie idzie zgodnie z planem
Jako młoda osoba dorastająca mogę mieć różne ambicje i cele życiowe: „Kiedy dorosnę, będę się uczyć, znajdę pracę, zarobię tyle pieniędzy, wyjdę za mąż, będę miała dom, samochód, rodzina i życie będą dobre”.

Ale życie nie idzie tak, jak sobie zaplanowałem, panikuję i wątpię, że Bóg w ogóle się troszczy lub istnieje. Choroba nadchodzi, nauka nie idzie zgodnie z planem, nie dostaję pracy, której pragnęłam, nie zarabiam wystarczająco dużo pieniędzy, nie stać mnie na ten idealny dom lub samochód. A na dodatek nie jestem nawet żonaty, kiedy wszyscy wokół mnie są.

Jak reaguję? Czy stwierdzam, że mówię: „Życie jest po prostu niesprawiedliwe…?”

Ale im więcej kwestionuję i walczę z Bogiem, tym trudniejsze i nędzniejsze będzie moje życie. Czego więc Bóg ode mnie chce?

Kontynuuj czytanie poniżej ↓
Podoba Ci się to, co czytasz?
Dowiedz się więcej o ActiveChristianity lub zapoznaj się z naszymi stronami tematycznymi, aby uzyskać więcej

Bycie rodzicem

Zbiory wersetów biblijnych

Dla młodych ludzi

Wyzwania i trudności

mam wybór
„Zaufaj Panu z całego serca i nie polegaj na własnym zrozumieniu; uznajcie Go na wszystkich waszych drogach, a On pokieruje waszymi ścieżkami”. Przysłów 3:5-6 .

Bóg stworzył ziemię i dał mi wolną wolę, wybór i ode mnie zależy, co wybiorę. Przeprowadza mnie przez coś, aby uczynić mnie silniejszym i lepszym jako osoba. Ma dla mnie coś wspaniałego ( 2 Piotra 1:3-4 ) i chce, abym żył jako uczeń . Posługuje się tak zwanymi „trudnymi” ludźmi i sytuacjami, aby pokazać mi tkwiącą we mnie nędzę. To nie ci ludzie lub sytuacje są problemem, ale reakcja, która pochodzi z mojej natury – i to jest coś, z czym mogę sobie poradzić! Mogę wybrać czynienie woli Bożej, a nie własnej.

Przyznanie się do tego prowadzi mnie do zaskakującej prawdy: taki był od początku zamiar Boga…

Sekret życia
Bożym zamiarem dla mnie jest to, abym mógł znaleźć prawdziwe szczęście, a to przychodzi poprzez rezygnację z własnej woli i planów, wykorzystując każdą okazję, którą Bóg dla mnie przygotował. Mogę wybrać, czy wysłucham własnych myśli o rozumowaniu, użalaniu się nad sobą i dumie, czy też wykorzystam to, co jest na mojej drodze, aby uzyskać z tego jak najwięcej.

Życie może stać się ekscytujące i nowe, gdy widzę, że Bóg ma nad mną kontrolę i ma dla mnie doskonały plan. Mogę obudzić się każdego ranka i cieszyć się, że mam kolejny dzień. Więcej czasu na odnalezienie tego sekretu życia; sekret bycia szczęśliwym poprzez uszczęśliwianie innych. Nie żyję dla siebie. Bycie wdzięcznym, nawet jeśli czuję się wyczerpany lub odczuwam ból.

Nie sądzę, aby ktokolwiek miał odpowiedź na pytanie „Jaki jest sekret życia?” ale mogę wykorzystać mój czas na ziemi, aby znaleźć ten sekret. Te oczy, które mnie oślepiły, mogą zostać usunięte, kiedy usunę swoje „ja” z obrazu i zacznę myśleć o ukrytej pracy, którą Bóg chce we mnie wykonać.

Tak więc, gdziekolwiek jestem w życiu, bez względu na okoliczności, uczynię swoim celem poszukiwanie i odnalezienie wewnętrznego sekretu szczęśliwego życia – tak jak Jezus robił to każdego dnia, rezygnując z własnej woli, pożądliwości i pragnień i żyjąc tylko przed twarz Boga. Jezus jest moim przykładem i prekursorem i był kuszony we wszystkim, tak jak ja, więc nie ma dla mnie usprawiedliwienia. W ten sposób przemieniam się, aby być bardziej do Niego podobny, a to sprawia, że ​​warto żyć!

To tajemnica, bo nikt inny nie wie, o czym myślę, jak się czuję, przez co przechodzę, jak minął mój dzień, tydzień, miesiąc czy minione lata.

Bycie zadowolonym
„ Nie żebym mówił o potrzebie, bo w jakimkolwiek stanie nauczyłem się być zadowolonym.” Filipian 4:11 .

Bez względu na to, przez co przeszłam lub przez co mam przejść, uczę się akceptować swój los i ufać, że jest to dla mnie najlepsze. Może nigdy nie dostanę tego, czego oczekuję lub myślę, że powinienem, ale mogę nauczyć się akceptować życie, które Bóg doskonale dla mnie zaplanował – życie, które prowadzi do boskiej natury , jeśli nauczę się brać swoje sytuacje we właściwy sposób! ( 2 List Piotra 1:4 ) Co może być lepszego niż posiadanie owoców Ducha, takich jak miłość, radość, pokój i cierpliwość – innymi słowy boska natura – kwitnących w moim życiu, dzięki czemu zawsze jestem w stanie spoczynku i zawsze jestem wdzięczna ?

To nie tylko sekret życia, ale sekret szczęśliwego życia. Kiedy odpuszczam to, co „chcę” i wierzę, że wszystko, co przychodzi na moją drogę, jest najlepsze, prowadzi to do szczęśliwego życia zarówno tutaj na ziemi, jak i przez całą wieczność.